Bizi Takip Edin!

Karbon Peeling

Karbon Peeling

Karbon peeling, cilt yenileme, anti aging, akne tedavisinde ve geniş gözeneklerin tedavisi, pürüzlerin giderilebilmesi, cildin aydınlık ve parlak olması için uygulanabilmektedir.
karbon peeling
Deri rengini oluşturan faktörler; derinin kalınlığı, derinin ışığı kırma ve absorbsiyon özelliği, damarların durumu, okside ve redükte hemoglobin oranları, karotenoid içeriği ve en önemlisi de melanin pigmentidir. Hiperpigmentasyon (leke) deri renginde koyulaşmayı ifade eden genel bir terimdir. Lokalize ya da difüz olabilir. Genellikle melanositlerin sayı ve fonksiyonlarındaki artışın bir sonucudur. Hiperpigmentasyon özellikle insanlar arası sosyal etkileşim ve iletişimde önemli rol oynayan yüzde yerleştiğinde, kozmetik ve psikososyal sorun oluşturarak yaşam kalitesini kötü yönde etkiler. Güneş ışınları, kozmetikler ve hormonlar etyolojide sık suçlanan etkenlerdir.

Karbon peeling, cilt yenileme, anti aging, akne tedavisinde ve geniş gözeneklerin tedavisi, pürüzlerin giderilebilmesi, cildin aydınlık ve parlak olması için uygulanabilmektedir.

Karbon peeling uygulamasında ilk adım, hastanın cildi iyice temizlendikten sonra ince bir tabaka karbon kremi sürülmesidir. İşlem sonrasında 10 dakika bekleniyor Ardından "Q Switch Nd Yag. Lazer" cihazı sayesinde karbon partüküller, ciltteki gözeneklerin içine atışlar yapılarak gönderiliyor. Gözeneklerin içine yerleştirilen karbon partükülleri, lazer cihazı çalıştırılarak patlatılıyor. Hastada uygulama esnasın sadece hafif bir sıcaklık artışı oluyor. Tüm cilt yüzeyi tamamlanıncaya kadar işleme devam ediliyor. Hasta, uygulama sonrasında hemen günlük yaşanıma dönebiliyor. Uygulama sonrasında kişinin özel bir bakım uygulaması gerekmiyor, ancak güneş korumasına özen gösterilmesi isteniyor ve ciltte, yanık, kızarıklık ya da kabuklanma görülmüyor. Cilde uygulanan karbon peelingde, ısı artışı dolayısıyla derideki kolejen yapılar uyarılıyor ve kolejen yapılar uyarıldığında da ciltte toparlanma oluyor.

Ciltteki sarkmalar, toparlanıyor. Ani patlama sırasında gözenekler içerisinde refleks olarak kapanma oluşuyor. Uygulama sonrasında hastanın cildindeki geniş gözenekler kapanıyor. Bunların dışında cildin üst kısmındaki tabaka da bir miktar soyuluyor. Kimyasal peelinglere benzer bir etki oluşturulduğu için cilt yenileniyor. Uygulama ile özellikle akne ve benzeri problemi olan ciltlerde yağ dengesini oturtularak, akne sorunu ortadan kaldırılıyor.