Bizi Takip Edin!

Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

Leke hem kadın hem erkeklerde en yaygın görülen cilt rahatsızlıklardan biridir Leke, normalde cilt rengini veren melanin isimli pigmentin vücudun belirli bölgelerinde cilt altında düzensiz kümelenmesi ile meydana gelir.
leke tedavisi
Lekeler, cildin hassas olduğu, güneş ve kimyasal maddelerle en fazla temas eden bölgeler başta olmak üzere bazı hastalıklar ve yaşın ilerlemesi ile vücudun her bölgesinde görülebilir. Eller güneş ve kimyasallarla teması nedeniyle, yüz ve boyun cildi ise güneşle olan temas fazlalığından dolayı lekenin en fazla görüldüğü cilt bölgeleridir.

Leke tedavisinde kullanılan yöntemler
• Medikal tedavi ( lekeli bölgeye sürülen ilaçların bölgenin rengini açması)
• Kimyasal peeling (Bu tedavide deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır.)
• Dermabrazyon (Derinin en üst tabakası olan epidermis tabakasının tamamı,dermis tabakasının ise üst kısmının dermabrazyon cihazları kullanılarak kaldırılmasıdır.)
• Mikrodermabrazyon ( Bu tedavi yüksek basınçlı alüminyumoksit mikrokristallerinin cilde püskürtülerek cildin yüzeysel tabakalarının aşındırılması prensibine dayanır. Bu işlemde cilt yüzeyine temas eden mikrokristaller yumuşak bir soyma işlemi yapmakta, ölü hücreler ve deri artıkları cihazın vakum sistemi tarafından emilmektedir.)
• IPL Quantum (yoğun atımlı ışık) ( Ciltte herhangi bir soyma işlemi yapmaksızın yapılan tedavidir.)